E-Arşiv Fatura, E-Serbest Meslek Makbuzu ve E-Müstahsil Makbuzu Uygulamalarından GİB Portal Yöntemi İle Yararlanmak Üzere Başvuru Dokümanı

E-Arşiv Fatura, E-Serbest Meslek Makbuzu ve E-Müstahsil Makbuzu Uygulamalarından GİB Portal Yöntemi İle Yararlanmak Üzere Başvuru Dokümanı – MuhasebeTR

E-Arşiv Fatura, E-Serbest Meslek Makbuzu ve E-Müstahsil Makbuzu Uygulamalarından GİB Portal Yöntemi İle Yararlanmak Üzere Başvuru Dokümanı.

Değerli Mükelleflerimiz, e-Arşiv Fatura, e-Serbest Meslek Makbuzu ve e-Müstahsil Makbuzu Uygulamalarından GİB Portal Yöntemi ile yararlanmak istemeniz halinde; yetkili kurumlardan almış olduğunuz Mali Mühür (ya da e-İmza) ile Gelir İdaresi e-Arşiv Portal uygulamasına yapacağınız başvuru sırasında dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: Mali Mührünüzü https://ebelge.gib.gov.tr/anasayfa.html web adresindeki forum sitesinde bulunan 355 numaralı sorunun cevabına veya mali mührünüzü temin ettiğiniz kurumun yönlendirmesine göre bilgisayarınıza kurunuz.

Adım 2: Bilgisayarınızda sadece bir adet Java 1.8 ve üzeri versiyonun yüklü olmasına ve varsayılan tarayıcınızın Google Chrome ya da Mozilla Firefox olmasına dikkat ediniz. Bu işlemler için ‘internet explorer’ tarayıcısını kullanmayınız.

Adım 3: Google Chrome ya da Mozilla Firefox tarayıcınızdan aşağıda bulunan https://ebelge.gib.gov.tr/anasayfa.html ana sayfasını açınız ve okla gösterilen imzalama aracını bilgisayarınıza indirip masa üstünde bir kısa yol oluşturunuz.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRMOB

(20.12.2019)Leave a Reply