ANITKABİR

ASMMMO ANITKABİRDE ATA’NIN HUZURUNDA
 
ASMMMO Başkanı Ali Şahin ve Oda Kurulları Anıtkabir ziyaretinde, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılarak saygı duruşunda bulundu.

Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Şahin, deftere şunları yazdı:
 
Aziz Atatürk
Bugün Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının seçilmiş Oda kurulları olarak burada bulunmaktayız.
Ekonominin kaydını tutan ve ülkemizin kalkınmasının temel taşı olan işletmelerin sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlamak için çaba sarf eden bir mesleğin temsilcileriyiz. Ülkemizin aydın insanları olarak ekonomik ve ticari hayattaki fonksiyonumuzdan kaynaklı ve sahip olduğumuz misyon gereği her alanda kendimizi halkımıza karşı aydınlatma, bilgilendirme gibi büyük bir sorumluluk içinde görüyoruz.

Muhasebeciler büyümenin ve gelişmenin sağlıklı oluşması için alınan kararların dayandığı ekonomik verileri ilk oluşturan kesimdir. Muhasebe ve muhasebecilik mesleği özel kişi ve kurumları ilgilendirdiği ölçüden daha fazla kamuyu ilgilendirmektedir.

Ekonomik büyümede mevcut kaynakların faktör arzına dönüşmesi ne kadar önemliyse bu faktörlerin niteliği ve bir araya getirilme tekniği de bir o kadar önemlidir. Bu tekniği sağlayacak olanlar da muhasebecilerdir.

Demokratik bir kurumun temsilcileri olarak ülke kalkınmasına yapacağımız desteğin yanında, hukukun egemen olduğu, demokrasiyle, eşitlik ve barış içinde kardeşçe yaşayacağımız bir ülke yaratmada azami katkıyı vereceğimizi, laiklikten asla taviz vermeyeceğimizi ifade ediyoruz.

İlkelerinin takipçisiyiz rahat uyu.Bir cevap yazın