Medyasoft ve DorukNet, e-Dönüşüm İçin Bir Araya Geldi!

15 yılı aşkın süredir internet ve bilişim alanında faaliyet gösteren Medyasoft ve DorukNet, e-Dönüşüm için bir araya geldi!

Medyasoft ve DorukNet, mükelleflerin zorunlu olarak uyması gereken e-Defter, e-Fatura ve e-Arşiv mevzuatlarına uygun olarak geliştirilen, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylı ve rakipsiz e-Dönüşüm çözümü “ePlatform” için güçlerini birleştirdi.

ePlatform, şirketlerin mali raporlama yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için, Medyasoft tarafından geliştirilen, %100 yerli ve platform bağımsız e-Dönüşüm çözümüdür. ePlatform, bünyesinde e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv çözümlerini barındırmakta; bulut ortamında sunulan bu çözümler için gereken teknolojik altyapı ise DorukNet tarafından sağlanmaktadır. Bu sayede ePlatform, yenilikçi, güncel ve üst düzey güvenlikli bir bulut ortamında hizmete sunulmaktadır.

e-Dönüşüm süreci, özellikle 2012 yılından itibaren Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunları’ndaki yeni tebliğler ile oldukça önem kazandı. Türkiye’de e-Dönüşüm sistemi, 1 Ocak 2016 tarihine kadar 25 binden fazla yeni mükellefi daha kapsam altına alırken, her yıl yayınlanan yeni tebliğlerle birlikte ve Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından hedeflenen kapsam doğrultusunda, tüm mükelleflerin kademeli olarak e-Dönüşüm sürecine geçişi planlandı.

Medyasoft e-Dönüşüm Çözümleri Yöneticisi Taylan Portakaldalı, ”ePlatform, e-Dönüşüm uygulamalarını kullanmak isteyen mükelleflerin, bu süreçte dikkat etmeleri gereken en yenilikçi özelliklere sahip bir yazılımdır.  ePlatform, güvenliğin ön planda tutulduğu teknolojik alt yapısıyla online (çevrimiçi) portal yapısında çalışmakta ve ERP bağımsız olmasıyla geniş kitlelere hitap edebilmektedir.

Aynı zamanda yaygın olarak kullanılan ERP programları entegrasyonu ile müşterilerine kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Medyasoft, DorukNet ile yaptığı iş ortaklığıyla ile birlikte üst düzey bulut bilişim teknolojisini e-Dönüşüm süreçlerinde hayata geçirerek, bu sayede mükelleflerin herhangi bir donanım yatırımı gerektirmeden, e-Dönüşüm sürecine en hızlı şekilde geçmelerini ve  bulut ortamında kullanabilmelerini sağladı.

GİB’in belirlemiş olduğu bu süreçler kapsamında, entegratörlerin de artık yeni teknolojileri kullanması zorunlu hale geldi. “Özel Entegratör” olmaya hak kazanan şirketler, buna uygun olarak altyapı ve donanım yatırımlarını yaparken, veri güvenliği ile ilgili sorumluluklarını da bulut hizmeti veren ve bu yönde kalitesini kanıtlamış servis sağlayıcılarla paylaşmaya başladı. Medyasoft, GİB tarafından onaylı ve rakipsiz e-Dönüşüm hizmeti olan ePlatform için, veri güvenliği ve altyapı olarak kalitesini kanıtlayan DorukNet ile işbirliğine gitti. Bu işbirliği ile birlikte, ePlatform ürününün tüm yazılım geliştirme süreçlerinin yönetimini yazılım alanında lider Medyasoft; tüm altyapı, veri güvenliği ve arşivleme süreçlerinin yönetimini de DorukNet üstlendi” dedi.Bir cevap yazın