Medyasoft ve DorukNet, Ege İhracatçı Birlikleri’ne e-Dönüşüm Süreçlerini Anlattı

GİB tarafından onaylı ve rakipsiz e-Dönüşüm hizmeti olan ePlatform’u geliştiren Medyasoft, Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) İzmir Alsancak’taki merkezine konuk oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı’nca (GİB) belirlenen ve 1 Ocak 2016 tarihine kadar 25 binden fazla mükellefin zorunlu olarak uyması gereken e-Defter ve e-Fatura mevzuatları hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.

Türkiye’deki ilk ihracatçı birliği olan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nin temel amacı üye firmalarına faaliyet gösterdikleri 12 sektörde sürdürülebilir, karlı ihracat artışı için kaynak sağlamaktır. Firmalarına insan kaynağı, finansal kaynak, fiziksel altyapı, iş ağı ve bilgi kaynağı sağlamak için EİB ortak girişimlerle çarpan etkileri yaratmaktadır. Üyeleri arasında işbirliği ve dayanışma ortamı yaratmak, Türkiye’nin üretim ve ihracat potansiyeli üzerine araştırma ve çalışmalar yürütmek, eğitim ve seminerler düzenlemek, üyelerini ihracat prosedürleri, yasal düzenlemeler, ulusal ve uluslararası etkinlik ve fuarlardan haberdar etmek, uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak ve uluslararası platformda üyelerini temsil etmek, ortak altyapı yatırımları yapmak ve ortak araştırma projeleri geliştirip yürütmek, iş geliştirme desteği sağlamak gibi temeller bulunmaktadır.

EİB’nin düzenlediği e-Dönüşüm Süreçleri seminerine Medyasoft e-Dönüşüm ve BT Çözümleri Yöneticisi Taylan Portakaldalı ve DorukNet Ege Bölge Müdürü Canan Enbatan konuşmacı olarak katıldı.

Taylan Portakaldalı, GİB e-Dönüşüm uygulamalarını kullanmak isteyen mükelleflerin, bu süreçte dikkat etmeleri gereken standartları aktardı ve “GİB’in belirlemiş olduğu bu süreçler kapsamında, entegratörlerin de artık yeni teknolojileri kullanması zorunlu hale geldi.  Medyasoft, GİB tarafından onaylı ve rakipsiz e-Dönüşüm hizmeti olan ePlatform için, veri güvenliği ve altyapı olarak kalitesini kanıtlayan DorukNet ile işbirliğine gitti. Bu işbirliği ile birlikte, ePlatform ürününün tüm yazılım geliştirme süreçlerinin yönetimini yazılım alanında lider Medyasoft; tüm altyapı, veri güvenliği ve arşivleme süreçlerinin yönetimini de DorukNet üstlendi” dedi.Bir cevap yazın